Історія України: від найдавніших часів до сьогодення
Злука (державне об’єднання) УНР і ЗУНР
6 листопада 1918 р. до Києва прибула делегація Української Національної Ради для переговорів про об’єднання в єдину державу. 10 листопада Українська Національна Рада прийняла резолюцію: «Державному секретаріату виробити необхідні заходи для з’єднання всіх українських земель у єдину державу». Після падіння гетьманської влади переговори були продовжені з Директорією УНР. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний попередній договір про об’ єднання ЗУНР і УНР.
3 січня 1919р. Українська Національна Рада проголосила об’єднання (Злуку) ЗУНР з УНР в єдину суверенну народну республіку. Урочиста церемонія Злуки відбулася 22 січня 1919 р. в Києві. Західна область УНР (так стала називатися ЗУНР) залишалася при своїх власних законодавчих і адміністративно- виконавчих органах влади — Українській Національній Раді і Державному Секретаріаті.
Однак, об’єднання всіх українських земель залишилося тільки декларацією і на практиці не було реалізоване. Польські війська методично витісняли адміністрацію ЗУНР із території західноукраїнських земель. Існування УНР також було під загрозою. Уже через два тижні після церемонії Злуки уряд Директорії змушений був залишити Київ.
Наприкінці 1919 р. під впливом переговорів С. Петлюри з Польщею, які галичани сприймали як зраду, Президент ЗУНР Є. Петрушевич денонсував Акт Злуки.