Адміністративне право України. Повний курс
2.3.1.8. Принципи забезпечення соціальної згуртованості й підзвітності
Принцип злагодженості на рівні країн-учасниць ЄС полягає в тому, що всі заходи мають відповідати один одному та бути легкозрозумілими. Потреба в злагодженості всередині ЄС стає все більш актуальною, кількість завдань збільшується. Розширення ЄС призводить до ще більшого різноманіття. Такі виклики, як кліматичні або демографічні зміни, не можуть бути вирішені в рамках лише одного з напрямків політики, на якій було побудовано ЄС. Регіональна й місцева влада все частіше беруть участь у реалізації такого політики. Злагодженість вимагає політичного лідерства та відповідальності інституцій ЄС для забезпечення послідовного підходу в складній системі.
Принцип підзвітності у виконавчому процесі ЄС має бути більш зрозумілим. Кожна з Інституцій ЄС має пояснювати і брати відповідальність за те, що вона робить для Європи. Більша ясність і відповідальність також вимагається від держав-членів ЄС та всіх інших агентів, що задіяні в розробленні й упроваджені політики ЄС на будь-якому рівні.
Отже, у повному об´ємі сутність і зміст аналізованих для потреб ЄС принципів властиві адміністративному праву України. Зокрема, принципи забезпечення соціальної згуртованості та підзвітності полягають у тому, що всі заходи різноманітних суб´єктів публічної адміністрації, а в багатьох випадках і законодавчої гілки влади, мають погоджуватися один з одним, бути націленими на відбиття російсько-терористичної агресії та найбільш повне забезпечення прав, свобод і законних інтересів приватних осіб при цьому.
Питання для самоконтролю
- У чому полягає значення принципів адміністративного права?
- У чому полягає значення принципу верховенства права для публічного адміністрування?
- Яке значення мають принципи належного врядування для публічного адміністрування?
- У чому полягає сутність принципів належного врядування?
- Як формуються принципи належного врядування?
Література для поглибленого вивчення
- Авер’янов В.Б. Утвердження принципу верховенства права у новій доктрині Українського адміністративного права. № 11 (61). С. 57-63.
- Біла Книга. Європейське врядування. Комісія європейських співтовариств. Брюссель. 25.7.2001. СОМ(2001).
- Галунько В. Олефір В., Гридасов Ю. та ін. Адміністративне право України: у 2-х т.: підручник Т. 1.: Загальне адміністративне право. Академічний курс. Херсон: ХМД, 2013. С. 396 с.
- Дзюндзюк В. та ін. Публічне адміністрування в Україні. 2011.
- Європейські принципи державного управління. Публікація СІГМА. №27. 1999.
- Томкіна О. Принцип доброчесності державної влади: постановка проблеми. Вісник Національної академії правових наук України. № 1 (76). 2014-6. С. 65-72.
- Що є належне урядування? Центр політико правових реформ. 2015.