Міжнародні відносини
Плани створення «Великої Сирії»
Поразка арабів у арабо-ізраїльській війні 1948—1949 рр. призвела до виникнення значних суперечок в ЛАД. Приєднання Йорданією частини території арабської Палестини, зроблене не без згоди певних кіл Ізраїлю і за прямої підтримки британської дипломатії, викликало серйозне незадоволення інших держав-членів ЛАД. У червні 1950 р. представники Єгипту, Сирії, Лівану та Саудівської Аравії виступили з вимогою виключити Йорданію з ЛАД. Це не відбулось завдяки запереченням з боку Іраку, Йемену та тієї ж Йорданії. Проте король Йорданії Абдаллах сам погрожував вийти з ЛАД і «повернутись обличчям до інших держав, сильніших за неї».
Ішлося про те, що оскільки в наслідок поразки в арабо-ізраїльській війні ЛАД опинилась на межі розвалу, то з’явилась ідея створення державного об’єднання під назвою «Родючий Півмісяць» або «Велика Сирія». До неї мали увійти Сирія, Ірак та, очевидно, Йорданія та Ліван. У 1949 р. в Сирії один за одним відбулось кілька державних переворотів, між ними та проектами короля Абдаллаха проглядалась пряма залежність. Очевидно «Велика Сирія» мала очолити антиізраїльську, до того ж ослаблену ЛАД.
Проте ідея не здійснилась. Убивство палестинським терористом короля Абдаллаха 20 липня 1951 р. поховало плани створення «Великої Сирії».
До того ж, розпаду ЛАД не відбулось. Наприкінці 1949—початку 1950 р. країни-члени ЛАД провели переговори про посилення своєї оборони і налагодження економічної взаємодопомоги. 15 квітня 1950 р. був підготовлений текст відповідного договору. А 25 травня уряди США, Великобританії та Франції виступили із спільною декларацією, завдяки якій намагались стати посередниками у відносинах між арабами та Ізраїлем. У відповідь країни ЛАД заявили, що «вони не допустять жодної дії, яка б порушувала їх суверенітет або незалежність». 17 червня 1950 р. Єгипет, Йемен, Ліван, Саудівська Аравія та Сирія підписали договір про спільну оборону та економічне співробітництво[1]. Це свідчило про те, що ЛАД не розпався, як дехто вважав.