Міжнародні відносини
Паризька мирна конференція 1946 р.
Паризька мирна конференція відбувалась з 25 липня по 15 жовтня 1946р. На ній представники 21 держави обговорювали представлені РМЗС проекти мирних договорів з Болгарією, Італією, Румунією, Угорщиною та Фінляндією. При обговоренні процедурних питань було вирішено, що рекомендації вважатимуться рішеннями, якщо за них проголосують не лише більшістю у дві третини голосів, а й простою більшістю.
Найбільш складними територіальними проблемами стала проблема Трієсту, італійських колоній, претензій деяких держав-переможниць на територію сусідніх держав. По питанню Трієсту радянський представник знову пропонував передати виконавчу владу уряду Вільної території Трієст, створеному народними зборами й відповідальному перед ними.
Але була прийнята точка зору західних держав про передачу всієї повноти влади губернаторові, призначеному ООН. Грецький представник висунув претензії на 1/10 території Болгарії і 1/3 території Албанії, але вони були відхилені. Велику зацікавленість проявили учасники в репараційному питанні.
Хоча більшість положень представлених проектів були затверджені як умови договорів, в проектах РМЗС виявились певні суперечності, які слід було узгодити. З цією метою була проведена третя сесія РМЗС, яка відбулась в Нью-Йорку 4листопада — 12 грудня 1946р. Вона спромоглася остаточно підготувати договори для підписання.
10лютого 1947 р. мирні договори з колишніми сателітами (Італією, Румунією, Угорщиною та Болгарією) та союзницею гітлерівської Німеччини Фінляндією були підписані в Парижі. Вони набрали чинності 15 вересня 1947 р.
Розглянемо зміст цих договорів.